Seminerler

Seminerler

YAPILAN SEMİNERLER

VERİMLİ ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

Delta Koleji öğrencileri yazılı yoklamalara hazırlanıyor. Okulumuz Psikolojik Danışmanı Gamze YILMAZ 4.,5.,6.,7.ve 8.sınıflara " Verimli Ders Çalışma Teknikleri" semineri vererek öğrencilerimizi yazılı yoklama öncesi etkili ve verimli ders çalışma teknikleri hakkında bilgilendirmiş ve sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimize yol göstererek başarı düzeylerine artırmayı hedeflemiştir.

 

BAŞARISIZLIK SEBEPLERİ KONULU PANEL

Sınava az bir süre kala 8.sınıflarla "Başarısızlık Sebepleri " konulu panel gerçekleştirdik. Amacımız karara varmaktan ziyade bu konuyu çeşitli yönlerden aydınlanmaktı. Öğrencilerimiz de bu samimi ortamda onları başarısızlığa götüren sebepleri dile getirdiler. Panele katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

   

 

TEKNOLOJİ CANAVARA DÖNÜŞMEDEN SEMİNERİ

Öğrencilerimize "Teknoloji Canavara Dönüşmeden" adlı sunum gerçekleştirilmiştir.Teknolojinin doğru kullanımı ve bağımlılıktan korunma ile ilgili öğrencilerimize bilgi veren Okul Psikolojik Danışmanımız Gamze YILMAZ' a teşekkür ediyoruz

   

 

 

SAĞLIKLI YAŞAM

Okulumuzda Psikolojik Danışma ve Rehberlik birimi tarafından öğrencilerimizin arkadaşlık ilişkileri ve yardımlaşma becerilerini güçlendirmek amacıyla grup rehberlik etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. ‘İyi bir arkadaş nasıl olmalı?’ ve ‘Ben nasıl bir arkadaşım?" soruları üzerinde konuşulup, ‘Arkadaşlık Pastası’ etkinliğini işbirliği, paylaşma ve yardımlaşma ile birlikte gerçekleştirdik." Pekiştirici nitelikte olan bu çalışmamızın öğrencilerimize olumlu katkıları olmasını diliyoruz.

   

 

ZİHİN HARİTALAMA TEKNİĞİ SEMİNERİ

 

 • Zihin haritalama, beyne yol gösteren anahtar kelimelerle birlikte ilişkiler ve kavramları bir arada sunan, bilgiyi temsil eden ve sınıflandıran tekniklerden biridir.
 • Beyni bütün kapasitesiyle kullanmayı hedefleyen güçlü bir grafik tekniğidir.
 • Zihin haritası, aklınızdaki fikirlerin kağıda aktarılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir.
 • NE İŞE YARAR?
 • Geniş bir alana bakmanızı sağlar.
 •  Rotanızı belirlemenize ve kararlar almanıza yardımcı olur.
 • Sizin için büyük miktarlarda veri toplar.
 • Yeni ve yaratıcı yollar göstererek problem çözümüne katkıda bulunur.
 • Bakması, okuması, üzerinde düşünmesi ve hatırlaması eğlencelidir.
 • Gözünüzü ve beyninizi uyararak dikkatini çeker.
 • Resmin genelini ve detayları aynı anda görmenizi sağlar.

 

 

 

 

LGS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

TEOG GİTTİ YERİNE NE GELDİ?

LGS (LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ)

EĞİTİM BÖLGESİ VE SINAVSIZ MAHALLİ YERLEŞTİRME SİSTEMİ (MYS)

Değişen yeni sınav sistemi ve içeriği ile ilgili 8.sınıf öğrencilerimizi bilgilendirdik, akıllarındaki soru işaretlerini giderdik ve sınav öncesi çalışmalarını yönlendirerek motivasyon çalışması yaptık.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ